موج رسا
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: ۴۵۰ اثر از سراسر کشور به دومین جشنواره شکوه شکیبایی زنجان ارسال شده است.

کد خبر: ۱۶۵۸۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۳

ناصر مقدم در گفتگو با خبرنگار موج رسا، اظهار کرد: این جشنواره برای دومین سال متوالی است که در زنجان برگزار می شود. 

وی، با اشاره به اینکه جشنواره شکوه شکیبایی به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) برگزار می شود، افزود: این جشنواره در چهار بخش شعر ترکی و فارسی، مقاله‌نویسی، دل نوشته و داستان‌نویسی برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، با اشاره به اینکه استقبال خوبی که از سوی مردم برای ارسال آثار به جشنواره صورت گرفته است، گفت: در مجموع بیش از ۴۵۰ اثر از سراسر کشور به دبیر خانه جشنواره شکوه شکیبایی در استان زنجان ارسال شده است. 

مقدم، با اشاره به اینکه اختتامیه این جشنواره در ۲۱ بهمن‌ماه در زینبیه اعظم برگزار می‌شود، بیان کرد: دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان، استانداری، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، زینبیه اعظم زنجان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این جشنواره همکاری دارند.

وی گفت: این جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س) و همچنین پیرامون ویژگی های آن بانوی حماسه ساز در پیوند با واقعه عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هدف از برگزاری این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ حسینی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با ائمه سیره ائمه معصومین عنوان کرد و گفت: مخاطب‌شناسی و پیام‌رسانی، مدیریت جهادی و ایجاد همدلی و وفاق در بین اهل‌بیت (ع)، موقعیت سنجی و آینده‌نگری، روحیه پرسشگری، نقد، افشاگری و ماندگاری عاشورا نیز از دیگر محورهای این جشنواره است.

انتهای پیام/پ

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: