موج رسا
استاندار زنجان:

استاندار زنجان با تاکید بر ورود دانشگاه‌ها به حوزه کشاورزی کفت: استان زنجان ظرفیت بالایی در حوزه کشاورزی دارد و دانشگاه‌ها نیز باید به این حوزه دید وسیع‌تر و عمیق‌تری داشته باشند.

کد خبر: ۲۱۳۳۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹

به گزارش موج رسا, اسد‌اله درویش امیری امروز در دیدار با برگزیدگان اعضای شورای دانشگاه زنجان با اشاره به راه اندازی پارک علم و فناوری در استان زنجان اظهار کرد: ساختمان برای راه اندازی این مرکز در استان زنجان آماده است و نامه آن نیز برای وزارت علوم ارسال شده است.

وی با اشاره به همت و توجه وزارت علوم به راه اندازی پارک علم و فناوری در استان زنجان افزود: اگر این توجه و همت وجود داشته باشد پارک علم و فناوری استان در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان در حوزه معدن ویژگی‌های متمایزی نسبت به استان‌های دیگر دارد، بیان کرد: از 80 درصد معادنی که در کشور مطالعه و اکتشاف شده 40 درصد آن در استان زنجان است.

وی بخش معدن یکی از محورهای توسعه استان زنجان محسوب می‌شود افزود: با همه نقص‌ها و معایبی که در حوزه صنعت در سراسر کشور وجود دارد استان زنجان در این حوزه پیشتاز است.

درویش امیری با اشاره به اینکه در استان زنجان سه معدن بزرگی را در سفر رئیس جمهور به استان زنجان در سال 93 توافق شده است، گفت: خوشبختانه مطالعه آنها به اتمام رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال مجور بهره برداری این سه معدن بزرگ استان هستیم.

استاندار زنجان ابراز کرد: انتظار داریم دانشگاه زنجان نیز در این حوزه حضوری موثرتر و پررنگ‌تری داشته باشد.

وی با بیان اینکه در استان زنجان 2.5 برابر مصرف محصولات کشاورزی تولید می‌شود، بیان کرد: سه مولفه مهم آب، هوا خوب و خاک مناسب در استان زنجان وجود دارد و در حوزه آب نیز نسبت به برخی از استان‌ها وضعیت بهتری داریم.

درویش امیری افزود: در این راستا به منظور بهره برداری و بهره گیری از منابع آب تجهیز 25 هکتار از اراضی کشاورزی به آبیاری نوین در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: دانشگاه‌‌ها باید به حوزه کشاورزی دید وسیع‌تر و عمیق‌تر داشته باشند.

انتهای پیام/ع

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: