موج رسا
استاندار زنجان:

استاندار زنجان گفت: صبر و شکیبایی و ثابت قدمی و جانفشانی در راه هدف را از درس های حضرت زینب (س) برای تاریخ محسوب می شود.

کد خبر: ۲۱۳۳۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰

به گزارش موج رسا, اسدالله درویش امیری در مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی حضرت زینب (س)، شکوه شکیبایی در زنجان اظهار داشت: برگزاری این مراسم توفیق بزرگی بود که این جشنواره در استان زنجان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه دو تن از بانوان فرهیخته بیت امام خمینی (ره) برای شرکت در این مراسم دعوت شده بود که به دلیل مشکلات شخصی محقق نشد، افزود: همچنین حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به دلیل حضور در مشهد در زنجان محقق نشد.

استاندار زنجان ادامه داد: این جشنواره سومین سال پیاپی است که با تدبیر نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

درویش امیری گفت: این جشنواره تنها در استان زنجان برگزار می شود و وزارت فرهنگ و ارشاد پایه گذار این برنامه است که صمیمانه تشکر می کنم.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب پایتخت شور و شعور حسینی است و الحق نیز توانسته این عنوان را استمرار داده و در ادامه این مسیر، شکوه شکیبایی نیز باید برگزار می شد چرا که رسالت حرکت سید الشهدا (ع) بعد از عاشورا بر عهده این بانوی بزرگ تاریخ بشر بود و هر چه آدم فکر می کند یک انسان می تواند صبر و شکیبایی در برابر این همه مصائب داشته باشد.

وی گفت: حضرت زینب (س) در آغاز زندگی مصیبت بزرگ شهادت پدر را مشاهده کرد و شاهد شکافته شدن سر مبارک پدر است.

استاندار زنجان تصریح کرد: پس از چند سال این حضرت شاهد شهادت برادر دلبندش امام حسن محبتی (ع) به دستور معاویه می شود و پس از گذشت این ماجرا، حادثه بزرگ عاشورا در مسیر زندگی این حضرت قرار می گیرد.

درویش امیری گفت: حضرت زینب (س) یا باید در مدینه ماندن و ادامه زندگی یا پذیرفتن ولایت الهی سید الشهدا و همراهی با بردار را انتخاب می کرد، تعبد، اعتقاد و باور عمیق و ایمان راسخ این حضرت موجب شد تا راه دوم را انتخاب کرده و با برادر خود به سمت کربلا بیاید.

وی خاطرنشان کرد: آنچه حضرت زینب (س) را در این راه پر مصیبت،مشقت و سخت ثابت قدم و استوار قرار داد، ایمان و تقوای این حضرت بود.

مقام عالی استان زنجان بیان داشت: ایمان راسخ و تقوای این بانوی بزرگ در ادامه راه مقاوم و مستحکم تر کرد و یکی از وظایف این حضرت که کمتر به آن پرداخته شده است، امانتداری بود که این حضرت حفظ و حراست از امام سجاد (ع) را به عنوان رسالت خود انتخاب کردو

استاندار زنجان با اشاره به صبر و شکیبایی و ثابت قدمی و جانفشانی در راه هدف را از درس های حضرت زینب (س) برای تاریخ عنوان کرد و گفت: سخنوران و اندیشه ورزان باید بیشتر از اینها در خصوص این حضرت روایت کنند.

درویش امیری با بیان اینکه محدود زنانی هستند که به عنوان اسوه و الگو به جامعه معرفی شده اند، خاطرنشان کرد: همه ابعاد زندگی حضرت زینب (س) دارای درس های بسیاری برای جامعه است.

وی گفت: برگزاری این جشنواره ها برای شناساندن این حضرت کافی نیست اما از اینکه استان زنجان دو حسینیه بزرگ و معروفی دارد و شور و شعور حسینی را دو روز در این کشور به همه ایرانیان و بخشی از جهانیان معرفی می کند،می تواند موثر باشد. 

مطالب مرتبط:
برچسب ها: شکوه شکیبایی 
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: